O NAS

Kim jesteśmy ?

Czym dokładnie się zajmujemy?

Specjalizujemy się w technikach pracy umysłowej. Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pomagamy efektywnie się uczyć i zapamiętywać informacje, a także czytać ze zrozumieniem. Poprzez zabawę wskazujemy dzieciom sposoby radzenia sobie z problemami z czytaniem i uczeniem się. Rozwijamy w dzieciach twórcze myślenie i zdolności komunikacyjne. Jesteśmy także otwarci na indywidualne potrzeby uczniów.

Młodzież kształci zdolności mnemotechniczne i umiejętność szybkiego czytania oraz doskonali rozumienie czytanego tekstu.
Dorośli (szczególnie pracujący z dziećmi i młodzieżą) uczą się twórczego myślenia, a także dostają wsparcie merytoryczne oraz narzędzia do pracy z osobami kreatywnymi.

Nasz zespół

Współpracujemy tylko z najlepszymi. Dzięki naszej sieci kontaktów możemy odnaleźć odpowiednich trenerów również dla Ciebie.

Anna Kosman
Anna Kosman

Założyciel, trener

Angażuje się przy organizowaniu imprez masowych oraz prowadzeniu warsztatów i szkoleń promujących kulturę języka, techniki pracy umysłowej i kreatywne myślenie.

Aleksandra Korpysa
Aleksandra Korpysa

Trener

Jest certyfikowanym coachem, specjalistką zarządzania projektami europejskimi, doświadczoną organizatorką pracy. Trudną sztukę komunikacji doskonaliła w korporacjach.

Co nas wyróżnia spośród innych firm szkoleniowych?

Prowadzimy zajęcia indywidualne, które są konstruowane „na miarę”. Mamy nieszablonowe podejście do uczestników zajęć, dopasowujemy treści i metody pracy do zróżnicowanego tempa rozwoju i potrzeb każdego ucznia. Podążamy za jego możliwościami. Szanujemy prawo do błędów, wspieramy niewierzących w siebie, wykorzystując ich potencjał osobisty. W przypadku uczniów młodszych wspólnie z rodzicami szukamy optymalnych rozwiązań, a po każdych zajęciach omawiamy z nimi zrealizowaną partię materiału i dajemy wskazówki do pracy w domu. Wspomagamy pracę rodzicielską.

Historia firmy

Akademia Kosman to firma szkoleniowa powstała we wrześniu 2005 roku jako Akademia Szybkiego Czytania Kosman. Początkowo w naszej ofercie były jedynie kursy szybkiego czytania, stąd pierwotna nazwa. Z czasem poszerzyliśmy swoją ofertę o techniki zapamiętywania i koncentracji oraz wspomaganie nauki szkolnej i metodyki nauczania (sposoby uczenia się).

Założycielką akademii jest Anna Kosman – nauczycielka języka polskiego, wykładowczyni kreatywnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą, trenerka technik pracy umysłowej i autorka innowacji pedagogicznych.

Pomagamy rozwinąć Twoje intelektualne zdolności do poziomu mistrzowskiego!
Szybkie czytanie, techniki zapamiętywania, mapy myśli i wiele innych technik.

Zdjęcia z zajęć